Musik

Här hittar du de lärarna som undervisar i instrument och sång på Kulturskolan.

Kontakta Kulturskolans expedition, om du har frågor om ansökan, uppsägning, faktura eller kö.

Blåsinstrument

Amalia Beauregard Camp
Tvärflöjt och musikproduktion
amalia.beauregard-camp@kungsbacka.se
0300-83 86 67
0700-87 87 39

Rian Utbult
Tvärflöjt
rian.utbult@kungsbacka.se
0300-83 86 47
0700-81 52 28

Tomas Cederstrand
Valthorn
tomas.cederstrand@kungsbacka.se
0732-08 30 64

Carina Damgaard Fagerberg
Oboe och blockflöjt
carina.damgaard@kungsbacka.se
0300-83 86 66
0700-81 52 46

Björn Cedergren
Saxofon
bjorn.cedergren@kungsbacka.se
0300-83 86 50
0700-81 52 31

Magnus Nilsson
Klarinett och saxofon
magnus.nilsson@kungsbacka.se
0736-49 54 95

Lars Sandin
Trumpet, trombon och tuba
lars.sandin@kungsbacka.se

Tommy Wik
Trumpet
tommy.wik@kungsbacka.se
0300-83 52 20
0700-83 36 76

Gitarr/elbas

Patrik Ehrnborg
Gitarr
patrik.ehrnborg@kungsbacka.se
0300-83 86 62
0700-81 52 42

Mats Fagerberg
Gitarr
mats.fagerberg@kungsbacka.se
0300-83 86 59
0700-81 52 40

Ola Hedman
Gitarr och elbas
ola.hedman@kungsbacka.se
0300-83 86 48
0700-81 52 29

Manuel Lilja
Gitarr
manuel.lilja@kungsbacka.se
0300-83 87 31
0729-95 35 59

Daniel Melander
Gitarr
daniel.melander@kungsbacka.se
0723-33 78 78 

Piano

Kerstin Axelsson
Piano, kör och rytmik
kerstin.b.axelsson@kungsbacka.se
0300-83 52 05
0761-31 41 61

Margareta Brännström
Piano och kör
margareta.brannstrom@kungsbacka.se
0300-83 86 61
0700-81 52 41

Elisabeth Eriksson
Piano
elisabeth.e.eriksson@kungsbacka.se 
0300-83 86 46 
0700-81 52 27

John Holmström
Piano
john.holmstrom@kungsbacka.se
0733-70 60 86

Kajsa Linemark Andersson
Piano och kulturmix
kajsa.linemark-andersson@kungsbacka.se
0300-83 86 63
0700-81 52 43

Anita Milding
Piano och sång
anita.milding@kungsbacka.se
0300-83 86 51
0700-81 52 32 

Johan Ridaeus
Piano och kulturmix
johan.ridaeus@kungsbacka.se
0300-83 52 18
0700-83 36 75

Björn Strand
Piano, gehör, komposition och fördjupningslinjen i musik
bjorn.strand@kungsbacka.se
0300-83 86 53
0700-81 52 34 

Stråkinstrument

Leena Arvidsson
Fiol
leena.arvidsson@kungsbacka.se
0735-51 67 04

Monica Karnert
Fiol
monica.karnert@kungsbacka.se
0300-83 86 52
0700-81 52 33

Emil Kunze
Fiol
emil.kunze@kungsbacka.se
0300-83 52 29
0700-81 83 68

Karin Nygren
Fiol
karin.nygren@kungsbacka.se
0300-83 86 44
0700-81 52 25

Lena Bergström
Cello
lena.bergstrom@kungsbacka.se
0709-53 52 83

Jessica Colliander
Cello
jessica.colliander@kungsbacka.se
0300-83 86 55
0700-81 52 36

John Jensen
Kontrabas
john.jensen@kungsbacka.se

0704-67 70 11

Sång och kör 

Kerstin Axelsson
Kör, rytmik och piano
kerstin.b.axelsson@kungsbacka.se
0300-83 52 05
0761-31 41 61

Eva Björkner
Sång, kör och musikal
eva.bjorkner@kungsbacka.se
0300-83 42 31
0700-81 84 07

Margareta Brännström
Kör och piano
margareta.brannstrom@kungsbacka.se
0300-83 86 61
0700-81 52 41

Anita Milding
Sång och piano
anita.milding@kungsbacka.se
0300-83 86 51
0700-81 52 32

Jan Pettersson
Sång och musikal
jan.pettersson@kungsbacka.se

Trummor/slagverk

Johan Björklund
Trummor och slagverk
johan.bjorklund@kungsbacka.se
0706-78 42 75

Christopher Holmgren
Trummor och slagverk
christopher.holmgren@kungsbacka.se

Raymond Karlsson
Trummor och slagverk
raymond.karlsson@kungsbacka.se
0300-83 86 43
0700-83 34 62

Musikproduktion

0700- 83 39 15 

Amalia Beauregard Camp
Musikproduktion och tvärflöjt
amalia.beauregard-camp@kungsbacka.se
0300-83 86 67
0700-87 87 39

Mats Nermark
Musikproduktion
mats.nermark@kungsbacka.se
0300-83 86 42
0733-76 07 59