Esteten utvändigt

Välkommen till ett nytt läsår!

Vecka 37 startar ett nytt år i Kulturskolan och vi planerar att genomföra undervisningen så normalt som möjligt.

Undervisningen startar vecka 37 och du som elev och vårdnadshavare kommer att få information via mejl om tid och plats för lektionerna.

Vi planerar att genomföra undervisningen så normalt som möjligt, och kommer under de närmaste veckorna att presentera mer information om anpassningar med anledning av coronapandemin. För mer information, scheman och uppdateringar, håll koll här på webben och på vårt instagramkonto @kungsbackakulturskola

Här kan du läsa mer om hur vi anpassar höstens undervisning.

 

Har du frågor om det nya läsåret?

Har du frågor om ditt schema eller något annat inför starten? Kontakta din lärare i första hand. Om din lärare inte kan svara på din fråga – kontakta expeditionen. Du hittar kontaktuppgifterna på webbsidan kulturskolan.kungsbacka.se/kontakt

 

Uppdatera dina kontaktuppgifter!

Kom ihåg att uppdatera Min sida med rätt uppgifter om dig som elev och vårdnadshavare så att du får viktig information från oss. Logga in på Min sida.

 

Kontakta gärna

Kontakta oss om du har frågor! Du hittar kontaktuppgifter här.