Ha en skön sommar!

En hälsning till Kulturskolans elever.

Nu är sommaren i full gång! Under läsåret har vi hunnit med många timmar av undervisning och haft många evenemang och konserter i bland annat Fyren, på Kungsbacka Teater och ända borta i Venedig. Det är härligt att följa alla er elever och se hur ni utvecklas i era ämnen och som personer. 

Vi önskar alla en fantastisk sommar! Vi hoppas att vi ses till hösten! 

Hälsningar

Kulturskolans personal 

 

Höstterminen 2019

I september börjar ett nytt läsår! Om du har enskild undervisning, kontaktar läraren dig i mitten av augusti med information om lektionstid och var undervisningen kommer att vara. 

Om du har gruppundervisning, ska du ha fått information om lektionstid och var undervisningen kommer att vara. Har du inte fått informationen? Hör av dig till oss så försöker vi hjälpa dig: kulturskolan@kungsbacka.se

Passa på att se så att dina kontaktuppgifter stämmer på Mina sidor